czwartek, 14 stycznia 2021

Niech będzie o tobie głośnoUtarło się przekonanie, że skuteczny marketing jest kosztowny – wiąże się na przykład z emisją drogich spotów telewizyjnych lub radiowych. Dzięki możliwościom jakie daje Internet w siłę rośnie marketing szeptany, który również zaczyna być uważany za skuteczny marketing.

Jego siła polega na autentyczności. Zadanie polega na sprawieniu, by o naszym produkcie ludzie sami rozmawiali. Marketing szeptany polega na prowokowaniu dyskusji na temat danego produktu. Zajmują się tym wyspecjalizowane agencje reklamowe. Celem jest, aby ludzie sami wymieniali opinie, gdyż jest to właśnie skuteczny marketing – bardziej ufamy internetowym opiniom, niż temu, co pojawia się na ekranie telewizora. Zaletą marketingu szeptanego jest też jego stosunkowo niski koszt, choć za przynoszące efekty kampanie też przyjdzie sporo zapłacić. Warto jednak zainwestować, bo reklama taka niesie się później właściwie sama. Na tym polega potęga marketingu szeptanego. Coraz więcej agencji reklamowych specjalizuje się właśnie w tym rodzaju skutecznego marketingu. Dobrze prowadzony marketing szeptany może doprowadzić do tego ze o twojej firmie czy ofercie będzie ... głośno.

Oczywiście przy planowaniu marketingu a także kampanii reklamowych nie należy zapominać o pozostałych możliwościach jakie daje Internet a także o tradycyjnych instrumentach marketingu, jak chociażby call center, czy reklamy (np.: billboardy).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.